Ndërlidhjet

Vdiq Jimmy Scott, xhaz këngëtari me zë ëngjulli


(Ilustrim)
Këngëtari i muzikës xhaz, Jimmy Scott, zëri karakteristik hermafrodit i të cilit i siguroi adhurimin edhe të legjendave Ray Charles dhe Lou Reed, ka vdekur në moshën 88 - vjeçare.

Lajmin për vdekjen e këngëtarit u dha nga bashkëshortja e tij.

Scott ka vdekur në gjumë në shtëpinë e tij në Las Vegas si rezultat i një arresti kardiak, pas një sëmundje të gjatë, ka thënë bashkëshortja e tij, Jeannie Scott, gjatë një interviste dhënë me telefon për Reutersin.
XS
SM
MD
LG