Ndërlidhjet

Britanikët i japin titullin e Damës, Angelina Jolies


Aktorja, Angelina Jolie së bashku me Sekretarin e Jashtëm britanik, William Hague gjatë vizitës në, Srebrenicë, 28 mars 2014
Britania do e bëjë aktoren amerikane, Angelina Jolie një damë nderi për shërbimet që kjo ja ka bërë politikës së jashtme britanike dhe fushatën për t’i dhënë fund dhunës seksuale në zonat e luftës.

Fituesja e çmimit Oskar, e cila është edhe e dërguara speciale e Komisionerit të OKB-së për Refugjatë (UNHCR-së), ishte në mesin e 1149 personave që do të nderohen për kontributin e dhënë për shoqërinë britanike.

Lista me emra në fakt është lista e personave që do të nderohen në ditëlindjen e Mbretëreshës Elizabeta II.
XS
SM
MD
LG