Ndërlidhjet

Ndeshjet e sotme në Kupën e Botës


Ilustrim
Ndeshjet e sotme në Kampionatin Botëror të Futbollit nisin me lojën midis Belgjikës dhe Algjerisë, në orën 18:00.

Në orën 21:00 do të përballen Brazili, i cili ka fituar lojën e parë kundër Kroacisë, dhe Meksika, ndërsa në mesnatë luajnë Rusia dhe Koreja e Jugut.

Në ndeshjet e së hënës, Gjermania ka mundur Portugalinë me rezultat 4:0, Irani dhe Nigeria kanë përfunduar baraz, ndërsa SHBA-ja dhe Gana me rezultat 2:1.
XS
SM
MD
LG