Ndërlidhjet

Betohet kryeministri i ri i Egjiptit


Kajro - foto arkivi
Kryeministri i Egjiptit, Ibrahim Mehleb, është betuar sot në krye të qeverisë.

Betimi është bërë në Kajro, para presidentit Abdel Fattah al-Sisi.

Qeveria e tij përfshin emra të rinj, si ish-ambasadorin e Egjiptit në Shtetet e Bashkuara, Sameh Shukri, si ministër të Jashtëm, dhe profesorin universitar, Naglaa El Ahwany, si ministër për bashkëpunim ndërkombëtar.
XS
SM
MD
LG