Ndërlidhjet

Brazil: Brazili – Meksika dhe Rusia – Koreja Jugore, barazim


Pamje nga takimi ndërmjet Brazilit dhe Meksikës 1:1
Kombëtarja e Rusisë në Kampionatin Botëror të Futbollit në Brazil, doli baras me Korenë Jugore me rezultat 1:1, në takimin që u zhvillua në mesnatë.

Ky takim u zhvillua në kuadër të Grupit H.

Dje, më herët, në këtë grup, Belgjika e mundi Alegjerinë me rezultat 2:1, megjithqë algjerianët avanconin me 1:0.

Në ndeshjen e dytë në këtë kampionat, vendi mikpritës, Brazili, luajti baras kundër Meksikës me rezultat 0:0. Në këtë ndeshje u dallua veçanërisht portieri i Meksikës, Guillermo Ochoa, i cili u shpall lojtari më i mirë i takimit.

Sot zhvillohen dy ndeshje të Grupit B: Spanja – Kili dhe Australia – Holanda.

Në kuadër të Grupit A, Kroacia takohet me Kamerunin.
XS
SM
MD
LG