Ndërlidhjet

Disa viktima nga mbytja e anijes në Malajzi


Ilustrim
Një anije me afro 100 njerëz në bord është mbytur në brigjet perëndimore të Malajzisë, duke lënë pesë njerëz të vdekur dhe mbi 30 të zhdukur.

Së paku 60 persona kanë mbijetuar.

Autoritetet malajziane kanë thënë se anija lundronte nga Indonezia.

Sipas tyre, pasagjerët, që përfshinin gra dhe fëmijë, dyshohet se kanë tentuar të hyjnë ilegalisht në Malajzi.
XS
SM
MD
LG