Ndërlidhjet

Kazakistani kufizon shitjen e alkoolit


Ilustrim
Kazakistani ka kufizuar shitjen e pijeve të forta alkoolike.

Presidenti Nursultan Nazarbaev ka nënshkruar sot ndryshimet në ligj.

Sipas tyre, pijet alkoolike, më të forta se 30 për qind, nuk duhet të shiten kudo, përveç në bare dhe restorante.

Masat e reja ndalojnë shitjen e pijeve alkoolike në stacionet e benzinës, si dhe në objektet arsimore dhe sportive.
XS
SM
MD
LG