Ndërlidhjet

Sulme “të vazhdueshme” kimike në Siri


Siri - foto arkivi
Një ekip nga Organizata për Ndalimin e Armëve Kimike beson se kemikatet toksike, të tilla si klori, janë duke u përdorur në mënyrë sistematike në Siri.

Oranizata ka dërguar një mision fakt-mbledhës muajin e kaluar në veri të Sirisë për të hetuar disa indicente.

Raporti preliminar i tij thotë se sulmet e tilla kanë ndodhur sidomos në provincat Idlib dhe Hama.
XS
SM
MD
LG