Ndërlidhjet

Mali i Zi, “anëtari i radhës” i BE-së


Ilustrim
Mali i Zi ka bërë përparim të dukshëm në rrugën drejt Bashkimit Evropian dhe, pas anëtarësimit të Kroacisë, është në radhë për t’iu bashkuar bllokut, ka thënë ambasadori në largim i Gjermanisë në Podgoricë, Pius Fischer.

Gjatë vizitës lamtumirëse te ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Igor Llukshiq, ai ka thënë se rezultatet në fushën e sundimit të ligjit janë të prekshme.

Llukshiq, nga ana e tij, ka falënderuar Gjermaninë për mbështetjen e deritashme, raporton Shërbimi i Ballkanit i Radios Evropa e Lirë.
XS
SM
MD
LG