Ndërlidhjet

Fundoset edhe një anije në Malajzi


Ilustrim
Një tjetër anije është mbytur në ujërat e Malajzisë, duke lënë të zhdukur së paku nëntë migrantë indonezianë.

Të mërkurën, 10 njerëz janë mbytur dhe 25 të tjerë janë zhukur, pasi një anije është fundosur po ashtu në brigjet e Malajzisë.

Të gjithë pasagjerët e shpëtuar nga anija e parë janë arrestuar nën ligjet e imigracionit.
XS
SM
MD
LG