Ndërlidhjet

Tahiri takoi komandantin e KFOR-it


Zëvendëskryeministrja në largim e Kosovës, Edita Tahiri.
Zëvendëskryeministrja në largim e Kosovës, Edita Tahiri, ka takuar sot komandantin e KFOR-it, gjeneralin Salvatore Farina, me të cilin ka biseduar për rrjedhat e fundit politike dhe të sigurisë në vend.

Tahiri ka vlerësuar kontributin e KFOR-it në Kosovë, ndërsa Farina ka thënë se KFOR-i do të vazhdojë të jetë i përkushtuar për të çuar përpara misionin e tij për paqe dhe siguri.
XS
SM
MD
LG