Ndërlidhjet

Procesi i apelit nis pa Berlusconin


Silvio Berlusconi
Procesi i apelit i ish-kryeministrit të Italisë, Silvio Berlusconi, ka nisur sot në Romë pa praninë e tij.

Berlusconi po lufton kundër dënimit për pagesën për seks që i ka bërë një prostitute të mitur.

Vitin e kaluar, ai është dënuar me shtatë vjet burgim dhe është ndaluar nga mbajtja e posteve publike.

Dënimi është pezulluar gjatë procesit të apelit.
XS
SM
MD
LG