Ndërlidhjet

Vdiq Gerry Goffin, bashkëpunëtori i Carole King


(Ilustrim)
Autori i teksteve të shumë hiteve botërore gjatë viteve të 60-ta, Gerry Goffin, ka vdekur të enjten në moshën 75 vjeçare.

Lajmi është bërë i ditur përmes rrjetit social, “Facebook” të Carole King, ish bashkëshortja e Goffinit të cilët kanë prodhuar shumë hite të njohura botërore së bashku.

Në mesin e këtyre vlen të theksohet, “The Loco Motion”, “(You Make me Feel Like) A Natyral Woman” dhe Up on the Roof”.
XS
SM
MD
LG