Ndërlidhjet

Kore Jugore: Rekruti vret pesë ushtarë të tjerë


(Ilustrim)
Një rekrut ushtarak i Koresë së Jugut ka goditur me armë zjarri për vdekje pesë rekrutë dhe ka lënduar 5 rekrutë të tjerë.

Ngjarja siç raporton Reuters, ka ndodhuë në afërsi të pikës kufitare me Korenë e Veriut.

Mediat e Koresë së Jugut kanë ndodhur në krahinën e Gangëonit, pasditen e 21 qershorit.

Agjencia e lajmeve, Yonhap, raporton se përpjekje për të kapur rekrutin i cili ka me vete armë zjarri dhe municion, po vazhdon.
XS
SM
MD
LG