Ndërlidhjet

Siria bombardon zonat e militantëve islamik


(Ilustrim)
Aktivistët thonë se aeroplanët e qeverisë siriane kanë kryer disa sulme vdekjeprurëse në qytetin Muhassan, qyteti që është marr nën kontroll nga militantët islamik para një dite.

Obzervatoriumi sirian për të Drejtat e Njeriut me bazë në Britani të Madhe ka njoftuar se aeroplanët luftarakë e kanë shkatërruar qytetin duke vrarë 16 persona, përfshirë edhe 3 civilë.

Qyteza që gjendet në afërsi të kufirit me Irakun është sulmuar nga luftetarët e Shtetit Islamik të Irakut dhe Levanti më 20 qershor.
XS
SM
MD
LG