Ndërlidhjet

Tensionohet situata në kufirin Izrael – Siri


(Ilustrim)
Një 15 vjeçar e ka humbur jetën ndërsa babai i tij është plagosur rëndë gjatë një shpërthimi që ka ndodhur në afërsi të një automjeti në kufirin Izrael – Siri, në pjesën që kontrollohet nga Izraeli.

Ushtria izraelite e ka përshkruar incidentin si “një sulm ndërkombëtar” dhe ka shtuar se tanket izraelite kanë hapur zjarr në drejtim të pikave siriane të kontrollit si përgjigje ndaj sulmit.

Nuk është ende e qartë nëse ka viktima në anën siriane të kufirit.
XS
SM
MD
LG