Ndërlidhjet

Rosberg e fiton “Austrian Grand Prix”


(Ilustrim)
Gjermani, Nico Rosberg e ka fituar “Austrian Formula One Grand Prix” të dielën duke e rritur kështu dallimin me numrin dy në këtë sezonë, Lewis Hamilton, të dy nga ekipi i Mercedesit.

Shoferët e ekipit të Williams, Walteri Bottas dhe Felipe Massa, që u nisën të parët në këtë garë, atë e përfunduan në pozitën e tretë, respektivisht të katërtin.

Kampioni botëror që garon me ekipin e “Red Bull”, Sebastian Vettel, u tërhoq nga gara.
XS
SM
MD
LG