Ndërlidhjet

Tre filmat më të suksesshëm në SHBA dhe Kanada


(Ilustrim)
Filmi “Think Like A Man Too”, vazhdimi i komedisë së vitit 2012, “Act Like a Lady, Think Like A Man” bazuar në librin e Steve Harvey, ka fituar 30 milionë dollarë në shitje të biletave gjatë fundjavës.

Me këto shifra të raportuara nga Reuters, filmi “Think Like A Man Too”, e ka tejkaluar filmin më të sukseshëm të javës së kaluar, “22 Jump Street”.

Filmi me Jonah Hill dhe Channing Tatum, “22 Jump Street”, ka arritur të fitoj 29 milionë dollarë në kinematë amerikane dhe kanadeze për tre ditë, nga e premtja deri të dielën.

Filmi i animuar, “Hoë to Train Your Dragon 2” doli i treti këtë javë me 25.3 milionë dollarë të fituara.
XS
SM
MD
LG