Ndërlidhjet

BE kërkon zbatimin e planit të paqes në Ukrainë


(Ilustrim)
Bashkimi Evropian pas takimit të mbajtur sot në Luksemburg iu ka bërë thirrje të gjitha palëve në Ukrainë që menjëherë të pajtohen dhe respektojnë armëpushimin.

“BE i bënë thirrje të gjitha palëve që të pajtohen dhe respektojnë menjehere armëpushimin e shpallur nga presidenti ukrainas, Petro Poroshenko me qëllim të stabilizimit të situatës së sigurisë dhe të krijohen kushtet e nevojshme për implementimin e planit të paqes të presidentit Poroshenko”,thuhet në deklaratën e BE.
XS
SM
MD
LG