Ndërlidhjet

Një i vrarë e disa të plagosur në Bejrut


Bejrut, 24 qershor 2014.

Zyrtarët libanezë thonë se një person është vrarë dhe rreth 20 të tjerë janë plagosur në një sulm vetëvrasës, pranë një postblloku ushtarak.

Shpërthimi ka ndodhur një një qark shiit në jug të Bejrutit.

Ai është kryer nga mbështetësit e grupit Amal, që është aleat i Lëvizjes së Hezbollahut.

I vrari ka qenë pjesëtar i ushtrisë libaneze.

Policia ka thënë se makina që ka vozitur sulmuesi, ka pasur rreth 25 kilogramë lëndë plasëse.

XS
SM
MD
LG