Ndërlidhjet

Mbi 60 gra dhe fëmijë të rrëmbyer në Nigeri


Boko Haram

Mbi 60 gra dhe fëmijë janë rrëmbyer në veri të Nigerisë nga militantë të dyshuar islamikë.

Rrëmbimet thuhet të jenë bërë gjatë disa bastisjeve që kanë ndodhur javën e kaluar në fshatrat e shtetit Borno.

Dhjetëra njerëz janë vrarë në sulme, raporton BBC.

Grupi islamik Boko Haram është duke mbajtur peng mbi 200 vajza qysh më 14 pirll.

Boko Harami ka kërkuar lirimin e luftëtarëve të tij në këmbim me vajzat.

Qeveria ka hedhur poshtë këtë kërkesë.

XS
SM
MD
LG