Ndërlidhjet

Thaçi uron shqiptarët për statusin evropian


Kryeministri në largim i Kosovës, Hashim Thaçi.

Kryeministri në largim i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar shqiptarët pas vendimit të Bashkimit Evropian për t’i dhënë Shqipërisë statusin e vendit kandidat.

“Dy citate më bien ndër mend në këtë moment. Isa Boletini jonë kur ka thënë se ‘unë jam mirë kur është mirë Shqypnia’ dhe Naim Frashëri kur tha se ‘për ne shqiptarët, dielli lind nga perëndimi’. Me të vërtetë e ardhmja e të gjithë neve është vetëm Bashkimi Evropian”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

Lexoni edhe këtë.

XS
SM
MD
LG