Ndërlidhjet

Takimet e sotme në Kupën e Botës


Brazil

Në Kampionatin Botëror të Futbollit, sot përballen Bosnja me Iranin dhe Aregjentina me Nigerinë.

Të dyja këto ndeshje, të vlefshme për Grupin F, zhvillohen në orën 18:00.

Nëse Argjentina dhe Irani fitojnë, të dyja ekipet kualifikohen për raundin e dytë.

Po sot do të përballen edhe Zvicra me Hondurasin dhe Franca me Ekuadorin.

Këto të ndeshje, të vlefshme për Grupin E, zhvillohen në orën 22:00.

XS
SM
MD
LG