Ndërlidhjet

Rusia tërheq autorizimin për ndërhyrje në Ukrainë


Presidenti rus, Vladimir Putin.

Dhoma e Lartë e Parlamentit të Rusisë ka votuar me shumicë dërrmuese për tërheqjen e autorizimit për ndërhyrjen ushtarake ruse në Ukrainë.

Vendimi hyn në fuqi menjëherë.

Votimi është bërë me kërkesë të presidentit rus, Vladimir Putin.

Kremlini ka thënë se kjo ka për qëllim normalizimin e atmosferës dhe zgjidhjen e situatës në rajonet lindore të Ukrainës.

XS
SM
MD
LG