Ndërlidhjet

FIFA dënon Suarezin me nëntë ndeshje


Luis Suarez (m) dhe Giorgio Chiellini (d)

Federata Botërore e Futbollit ka përjashtuar sulmuesin uruguajas, Luis Suarez, nga pjesa e mbetur e Kupës së Botës.

FIFA i ka ndaluar atij pjesëmarrjen në nëntë ndeshje, pasi ka kafshuar mbrojtësin e kombëtares italiane, Giorgio Chiellini.

Komisioni i pavarur disiplinor ka shqiptuar dënimin pasi ka gjetur fajtor Suarezin për "sjellje të keqe".

Suarez, 27 vjeç, është ndaluar po ashtu nga çdo aktivitet i futbollit për katër muaj.

Incidenti ka ndodhur të martën, në lojën midis Uruguajit dhe Italisë, ndeshje kjo e vlefshme për Grupin D në Kampionatin Botëror të Futbollit.

XS
SM
MD
LG