Ndërlidhjet

Dënohet polici i Dagestanit për vrasjen e trefishtë


(Ilustrim)

Një zyrtar policor në Makhaçkala, kryeqyteti i Dagestanit është dënuar me 19 vjet burg pasi është shpallur fajtor për vrasjen e tre personave.

Zyra e Prokurorit të Përgjithshëm të Dagestanit, ka thënë se Gjykata Supreme e këtij vendi e ka shpallur fajtor, Feliks Yakubov, 44 vjeçar, për vrasjen e tre të njohurve të tij në një kafe-bar të kryeqytetit të këtij vendi.

Policia ka thënë se vrasjet kanë ndodhur gjatë një fjalosjeje në mes të viktimave dhe policit derisa ata pinin kafe në shkurt të këtij viti.

XS
SM
MD
LG