Ndërlidhjet

Shpërthimi në Indi vret së paku 13 persona


(Ilustrim)

Një shpërthim në një tubacion gazi në Indi ka vrarë së paku 13 persona.

Shpërthimi ka ndodhur mëngjesin e sotëm në shtetin indian të Andhra Pradesh.

Zyrtarët vendor thonë se shpërthimi ka shkaktuar një zjarr masiv dhe ka detyruar evakuiimin e zonës përreth.

Tubacioni është pronë e kompanisë shtetërore indiane të gazit.

XS
SM
MD
LG