Ndërlidhjet

Në lindje të Ukrainës skadon sot armëpushimi që ka shpallur presidenti Petro Poroshenko.

Të dielën, presidenti i Francës, Francois Hollande, dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, kanë biseduar në telefon me presidentët e Rusisë dhe Ukrainës.

Presidenca franceze ka thënë se udhëheqësit kanë folur për rëndësinë e “të bërit avancime të tjera konkrete në situatën e sigurisë në terren, duke zgjatur armëpushimin”.

XS
SM
MD
LG