Ndërlidhjet

Ndeshjet e sotme në Kupën e Botës


Brazil

Në Kampionatin Botëror të Futbollit vazhdon sot raundi i 16 ekipeve të kualifikuara.

Në lojën e parë, Franca përballet me Nigerinë në orën 18:00, ndërsa në orën 22:00 luajnë Gjermania dhe Algjeria.

Të dielën, Holanda ka mundur Meksikën, duke avancuar në çerekfinale, ndërsa Kosta Rika ka eliminuar Greqinë.

XS
SM
MD
LG