Ndërlidhjet

Barroso viziton sot Tiranën


Presidenti i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso.

Presidenti i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso, qëndron sot në Tiranë.

Ai do të takojë zyrtarë të lartë të shtetit të Shqipërisë, përfshirë kryeministrin Edi Rama, si dhe do t’i adresohet Kuvendit.

Të premten, udhëheqësit e Bashkimit Evropian, gjatë samitit në Bruksel, kanë miratuar statusin e vendit kandidat për Shqipërinë.

XS
SM
MD
LG