Ndërlidhjet

India ankohet për programin e spiunimit amerikan


Baza e Agjencisë së Siguris Kombëtare, Fort Meade, Maryland, (ARKIV)

India e ka thirrur një diplomat të lartë nga Ambasada amerikane për tu ankuar për të tretën herë rreth spiunimit, pas dyshimeve të reja se Agjencia e Sigurisë Kombëtare (NSA) e ka pasur si cak partinë udhëheqëse indiane, “Bharatiya Janata”.

“Ajo që ne e kemi thënë është se ne presim përgjigje dhe siguri që kjo nuk do të ndodhë sërish”, një burim zyrtar i ministrisë së jashtme i ka thënë agjencisë franceze të lajmeve, AFP në kushte anonimiteti.

XS
SM
MD
LG