Ndërlidhjet

Izraeli forcon ushtrinë në kufi me Gazën


Ilustrim

Izraeli ka rritur praninë e forcave ushtarake në kufi me Rripin e Gazës, për shkak të tensioneve të rritura me palestinezët.

Vrasja e tre të rinjve izraelitë në Bregun Perëndimor ka pasuar me vrasjen e një të riu palestinez në Jerusalem.

Izraeli ka thënë se ky veprim është pjesë e përgjigjes së tij ndaj sulmeve me raketa dhe mortaja nga militantët e Gazës.

Së paku 11 persona janë plagosur sot, kur Izraeli ka sulmuar Gazën.

XS
SM
MD
LG