Ndërlidhjet

Në Kampionatin Botëror të Futbollit në Brazil zhvillohen sot ndeshjet për çerekfinale.

Në orën 18:00 do të përballen Franca me Gjermaninë, ndërsa në orën 22:00, Brazili me Kolumbinë.

Loja e fundit do të sjellë së bashku dy lojtarët më të mirë të këtij turneu: sulmuesin brazilian, Neymar, dhe kolumbianin James Rodriguez, i cili deri më tash është golashënuesi më i mirë me pesë gola.

XS
SM
MD
LG