Ndërlidhjet

Mijëra njerëz në funeralin e të riut palestinez


Izraeli ka rritur praninë e forcave ushtarake në kufi me Rripin e Gazës.

Mijëra njerëz kanë bartur trupin e një të riu të vrarë palestinez nëpër Jeruslameiun Lindor, përpara se të varroset.

Familja e Mohammad Abu Khdair beson se ai është vrarë një sulm hakmarrës për rrëmbimin dhe vrasjen e tre të rinjve izraelitë, muajin e kaluar, në Bregun Perëndimor.

Në përpjekje për të lehtësuar tensionet, grupi militant palestinez i Hamasit ka thënë se është pajtuar për armëpushim me Izraelin.

Izraeli, ndërkaq, ka rritur praninë e forcave ushtarake në kufi me Rripin e Gazës.

XS
SM
MD
LG