Ndërlidhjet

Wimbeldon: Çekja Petra Kvitova fituese për të dytën herë


Petra Kvitova

Tenistja e Çekisë, Petra Kvitova, doli fituese në turneun ndërkombëtar në Wimbledon, pasi në finale e mundi kanadezen, Eugenie Bouchard, në dy seta, 6:3 dhe 6:0.

Kvitova praktikisht ishte e pnadalshme dhe e kreu lojën për 55 minuta. Ajo ishte fituese në Wimbledon edhe në vitin 2011.

“Ky ishte një duel i vështirë, por unë isha psikikisht e fortë”, tha Kvitova, dhe ka shtuar se “unë këtu tashmë kam luajtur në finale, por kurrë nuk e dini se çka do të ndodhë”.

XS
SM
MD
LG