Ndërlidhjet

Afganistan: Nga sulmi në Kandahar – 22 të vrarë


Pamje pas sulmit të sotëm të militantëve në Kandahar

Nga sulmi i militantëve kundër zyrave të guvernatorit dhe shefit të policisë në Kandahar të Afganistanit ka të vrarë nga të dy palët.

Zyrtarët lokalë thanë se janë vrarë tre policë, një civil dhe 18 sulmues, ndërsa janë plagosur kaatër policë dhe 10 civilë.

Talibanët e kanë marrë përgjegjësinë për këtë sulm.

XS
SM
MD
LG