Ndërlidhjet

Brazili dhe Holanda do përballen për vendin e tretë


(Ilustrim)

Brazili do të përballet sot me Holandën për pozitën e tretë në kuadër të Kupës së Botës në futboll.

Brazili do i rikthehet Kupës së Botës pas humbjes së turpshme 7:1 kundër Gjermanisë në gjysëmfinale.

Holanda ka humbur në ndeshjen tjetër të gjyasëmfinales me Argjentinën me penallti.

Në këtë ndeshje, ylli i Brazilit pritet të kthehet si sulmues në ndeshjen që do të luhet në Brasilia.

Në këtë ndeshje mund të aktivizohet edhe kapiteni i Brazilit, Thiago Silva, i cili nuk pati mundësi të aktivozhet kundër Gjermanisë si pasojë e kartove të verdhë.

XS
SM
MD
LG