Ndërlidhjet

Blatter, Kupën e Botës e noton me 9.25 nga 10 pikë


Presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter,

Presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter, Kupën e Botës që përfundoi mbrëmë në Brazil nga 10 pikë maksimale e ka notuar me 9.25.

Kupa e Botës përfundoi mbrëmë me shpalljen e Gjermanisë kampion bote pasi ekipi kombëtar gjerman e mundi Argjentinën me rezultat 1:0.

“Ne jemi përmirësuar pas Kupës së Botës të mbajtur para katër vjete ne Afrikën e Jugut”, ka thënë Blatter .

Duke buzëqeshur, ai iu ka thënë reporterëve “ne jemi konsultuar me të gjithë kompjuterët tanë dhe shënimet ne Facebook dhe kemi vendosur që nga 10 pikë të notohemi me 9.25 pasi perfeksioni nuk ekziston në futboll”.

Ai ka shtuar se kjo Kupë e Botës ishte e 10-ta për të dhe e pesta derisa ai është në pozitën e Presidentit të FIFA-s dhe ajo që e bënë këtë ngjarje speciale sipas Blatter është se kualiteti i futbollit dhe intensiteti i lojërave.

XS
SM
MD
LG