Ndërlidhjet

Gjendet i vdekur ish-ambasadori gjeorgjian në Rusi


Erosi Kitsmarishvili

Ish-ambasadori i Gjeorgjisë në Rusi, Erosi Kitsmarishvili, është gjetur sot i vdekur në Tbilisi.

Raportet e mediave në Gjeorgji thonë se hetuesit kanë gjetur një pistoletë pranë trupit të Kitsmarishvilit.

Policia ka nisur hetimet për vetëvrasje të mundshme.

Kitsmarishvili, 49 vjeç, ka qenë ambasador i Gjeorgjisë në Rusi në vitin 2008.

Në vitin 2004, ai ka udhëhequr Dhomën e Tregtisë dhe Industrisë së Gjeorgjisë.

XS
SM
MD
LG