Ndërlidhjet

Rusia dhe Serbia, stërvitje të përbashkëta më 2015


Ilustrim

Forcat ajrore të Rusisë dhe Serbisë do të mbajnë stërvitje të përbashkëta ajrore në vitin 2015, njofton Zyra për Shtyp e Ministrisë së Mbrojtjes në Rusi, ndërsa transmeton Shërbimi i Ballkanit i Radios Evropa e Lirë.

Sipas burimit të njëjtë, komandanti i forcave ajrore ruse, gjenerali Sergei Kobilash, ka biseduar në Beograd me zyrtarë ushtarakë të Serbisë për bashkëpunimin dypalësh dhe është rënë dakord që stërvitjet e përbashkëta ajrore të mbahen vitin e ardhshëm.

XS
SM
MD
LG