Ndërlidhjet

Sot, seanca konstituive e Kuvendit


Kuvendi i Kosovës - foto arkivi

Sot mbahet seanca konstitutive e përbërjes së re të Kuvendit të Kosovës.

Nuk ka ende ndonjë njoftim zyrtar se partitë politike kanë arritur kompromiset e domosdoshme për zgjedhjen e organeve të reja, fillimisht kryetarit dhe Kryesisë së Kuvendit dhe më pas Qeverisë së re.

Seanca pritet të nisë në orën 10.

Lexoni edhe këtë.

XS
SM
MD
LG