Ndërlidhjet

Përleshje pranë shtëpisë së kryeministrit pakistanez


Pakistan

Forcat pakistaneze të sigurisë janë përleshur me militantët vetëm pak kilometra larg shtëpisë së kryeministrit pakistanez në Lahore, Navaz Sharif.

Një ushtar dhe dy militantë janë vrarë në betejën 10-orëshe në fshatin Arajan të provincës Raivind.

Kjo e fundit është bazë e Tablighi Jamaat-it, lëvizje e myslimanëve sunitë, e njohur për pikëpamjet e saj ultrakonservatore.

XS
SM
MD
LG