Ndërlidhjet

Mediat shtetërore në Kinë raportojnë se së paku 38 persona janë vrarë gjatë një ndeshje që ka ndodhur sot në mes të një autobusi dhe një furgoni që bartte lëngje ve të djegshme në pjesën jugore të Kinës.

Agjencia zyrtare e lajmeve, Xinhua, raporton se aksidenti ka ndodhur në krahinën e Hunanit kur furgoni i ka rënë autobusit në pjesën e pasme, duke shkaktuar shpërthim dhe flakë.

Xinhua raporton më teje se më pas janë shkatërruar pesë automjete.

Javën e kaluar, 11 persona janë vrarë, përfshirë edhe tetë fëmijë, kur autobusi i një shkolle u përplas për një rezervuar në të njejtën krahinë kineze.

XS
SM
MD
LG