Ndërlidhjet

Stuhia më e fuqishme që ka goditur Kinën në 40 vjet ka marrë 18 jetë njerëzish.

Viktimat janë shënuar në ishullin Hainan dhe rajonin Guangxi.

Stuhia Rammasun ka zbarkur të premten në Kinë, pasi ka vrarë së paku 94 njerëz në Filipine.

Tajfuni është duke prekur edhe Vietnamin, ndonëse me intensitet më të dobësuar.

XS
SM
MD
LG