Ndërlidhjet

Kinë: Vritet një fëmijë nga sulmi me thikë


Kinë - foto arkivi

Një person i paidentifikuar ka therur me thikë tre fëmijë në provincën Guangdong të Kinës.

Agjencia Xinhua raporton se njëri prej fëmijëve ka vdekur, por nuk jep detaje të tjera për ngjarjen.

Kina ka parë disa sulme me thika ndaj fëmijëve, shumica e tyre në shkolla.

Në muajin maj, një person i armatosur me thikë ka plagosur disa fëmijë të klasës së parë dhe të dytë, në pjesën qendrore të Kinës.

XS
SM
MD
LG