Ndërlidhjet

Afganistan: Nga sulmi vetëvrasës me bombë – katër të vrarë


Pjesëtarë të sigurisë në vendin e shpërthimit afër aeroportit në Kabul

Tre persona të jashtëm dhe përkthyesi i tyre afgan janë vrarë sot nga një sulmues vetëvrasës afër Aeroportit ndërkombëtar në Kabul.

Mëtutje, siç kanë thënë zyrtarë qeveritarë afganë, gjashtë persona të tjerë janë plagosur nga ky sulm.

Zëdhënësi i talibanëve, Zabibullah Mujahid, e ka marrë përgjegjësinë për këtë sulm.

XS
SM
MD
LG