Ndërlidhjet

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka nënshkruar ligjin për krijimin e zonës së lojërave të fatit në Krime – territorin që Rusia ka aneksuar nga Ukraina në muajin mars.

Katër zona zyrtare të lojërave të fatit janë krijuar në Rusi pesë vjet më parë, në përpjekje për të mbajtur nën kontroll bastet.

Ligjvënësit rusë kanë argumentuar se ligji i ri do të tërheqë investime dhe do të rrisë numrin e vizitorëve në Krime.

Shtetet perëndimore refuzojnë të pranojnë bashkimin e saj me Rusinë.

XS
SM
MD
LG