Ndërlidhjet

Tajvan: Rrëzohet aeroplani, mbi 40 të vdekur


Ilustrim

Mbi 40 persona janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur kur një aeroplan i pasagjerëve i kompanisë TransAsia ka bërë ulje emergjente në Tajvan.

Informacionet e para thonë se aeroplani ka bërë “ulje të vështirë” në një aeroport në ishujt Penghu.

Ministri i Transportit, Yeh Kuang-Shih, ka thënë se 47 persona janë vrarë dhe 11 të tjerë janë plagosur.

Në bordin e aeroplanit kanë qenë 54 pasagjerë dhe katër anëtarë të ekuipazhit.

XS
SM
MD
LG