Ndërlidhjet

Sarah Palin, dënohet për tejkalim shpejtësie


Ish Guvernatorja e Alaskës, Sarah Palin (ARKIV)

Ish guvernatorja amerikane e shtetit të Alaskës, dhe kandidatja për zëvendës president të SHBA-ve në garën presidenciale të vitit 2008, Sarah Palin është shënuar në të dhënat policore për tejkalim shpejtësie në zonën prej nga vjen në Wasilia, raporton Reuters.

Shënimi i datës 16 korrik, tregon se ajo mund të detyrohet të paguaj 154 dollarë, ndërsa Palin ka 30 ditë prej datës kur është shënuar për tejkalim shpejtësie që të përgjigjet ndaj kësaj, thuhet në të dhënat policore amerikane.

XS
SM
MD
LG