Ndërlidhjet

MAN U e ‘shkatërron’ LA Galaxy


Wayne Rooney (ARKIV)

Ekipi anglez, Manchester United e ka pasur një paraqitje fantastike në ndeshjen debutuese të trajnerit, Louis van Gaal, mbrëmjen e së mërkures, pas arritën ta mundin ekipin amerikan të Los Angjellosit, LA Galaxy me rezultat 7:0, në një ndeshje miqësore.

Wayne Rooney ka shënuar dy herë qysh në pjesën e parë të lojës, ndërsa në pjesën e dytë shënuan Ashley Young dhe mbrojtësi, Reece James, të dytë nga dy gola.

Danny Welbeck ishte megjithatë i pari që shënoi për ekipin që drejtohet nga Van Gaal, i cili ka pasur kohë të shkurtër të punoj me ekipin anglez pasi ishte i zënë me ekipin kombëtar të Holandës me të cilin arriti vendin e tretë në Kupën e Botës në futboll në Brazil, gjatë këtij muaji.

XS
SM
MD
LG